Na Skiełku, punkcie widokowym w Beskidzie Wyspowym, z którego rozpościera się widok na Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy, powstanie 28-metrowa wieża widokowa. We wtorek, 28 czerwca władze gminy Łukowica (pow. limanowski) podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji. W uroczystości zawarcia porozumienia uczestniczył Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Na budowę wieży widokowej na Górze Skiełek nad Łukowicą, władze tej gminy pozyskały środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tarczy dla gmin górskich na infrastrukturę turystyczną.

– Inwestując w takie atrakcje, patrzymy w przyszłość. W następnych latach zapewne powstaną tu nowe miejsca noclegowe i obiekty gastronomiczne. Gratulacje i podziękowania dla wójta gminy Łukowica i tutejszego samorządu. Realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie dobrze przygotowany wniosek o udzielenie dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich na infrastrukturę turystyczną – podkreślił Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Wieża będzie miała ponad 28 metrów, zaś turyści będą mogli podziwiać panoramę Tatr, Pienin i Beskidów Sądeckiego i Wyspowego z tarasu widokowego położonego na wysokości 23 metrów. Góra Skiełek nad Łukowicą jest łatwo dostępna i sprzyja turystyce rodzinnej – charakteryzuje się łagodnymi podejściami, z wyjątkiem stromego podejścia od strony centrum Łukowicy. Na szczyt położony na wysokości 750 m.n.p.m. można dotrzeć w ok. 25 minut z różnych miejsc. Wzniesienie położone jest w granicach czterech miejscowości: Łukowica, Jastrzębie, Młyńczyska i Roztoka. Jest to pierwszy szczyt Beskidu Wyspowego położony najbliżej Nowego Sącza.

Skip to content