Spotkanie z dr hab. inż. Mariuszem Cygnarem, rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Rozmawialiśmy m.in o jubileuszu 25 lecia oraz dalszym rozwoju uczelni, która od października zmienia status na Akademię Nauk Stosowanych.

Kolejne spotkanie. Tym razem z Andrzejem Stankiem, wójtem gminy Kamionka Wielka. Podczas tej wizyty rozmawialiśmy m.in o możliwych projektach z zakresu turystyki oraz wykorzystaniu przez gminę środków z Programu Wsparcia Ziem Górskich.

Wraz z starostą Markiem Kwiatkowskim odwiedziłem Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach. W skład tej inwestycji wchodzą m.in hala sportowa, strzelnica, korty tenisowe, odkryty basen. W planach jest także budowa kompozytowego toru saneczkowego.To jedna ze strategicznych inwestycji dla rozwoju sportów saneczkowych w Polsce.

Tego dnia odwiedziłem również nową siedzibę Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bartkowej Posadowej. Była to też okazja do złożenia gratulacji z okazji 60 lecia tej zasłużonej organizacji. Okolicznościowy lisy przekazałem na ręce Dariusza Gerhardta prezesa sądeckiego WOPR.

W Bartkowej Posadowej odbywa się zgrupowanie małopolskiej kadry wojewódzkiej młodzików, juniorów młodszych i juniorów w sportach saneczkowych, w której uczestniczą również członkowie kadry narodowej juniorów.Była to także okazja do spotkania w piątek z trenerami kadry narodowej juniorów oraz członkami zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

Skip to content