Na Średniej i Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się konkursy indywidualne kobiet, mężczyzn oraz mikstów w skokach narciarskich organizowanych w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. To efekt podpisanej umowy pomiędzy COS OPO Zakopane a spółką Igrzyska Europejskie. W uroczystości zawarcia umowy uczestniczyli minister Kamil Bortniczuk i wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Umowa zawarta pomiędzy dyrekcją Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem a zarządem spółki Igrzyska Europejskie 2023 precyzuje warunki współpracy w ramach organizacji igrzysk, w tym najmu dwóch skoczni narciarskich – Wielkiej i Średniej Krokwi.

Cieszę się, że skocznie COS-OPO Zakopane oficjalnie dołączają do obiektów, które będą arenami rywalizacji. Igrzyska, które w tym roku odbędą się w Polsce, to nowa jakość na sportowej mapie Europy. Po raz pierwszy odbędą się w kraju Unii Europejskiej, a ich program sportowy będzie wyjątkowo bogaty.

– powiedział Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

Przed nami emocje związane z rozegraniem wielu dyscyplin w 11 lokalizacjach. 95 procent z nich to kwalifikacje olimpijskie, a znaczna część będzie miała rangę Mistrzostw Europy.

Wspieramy organizację III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska na różne sposoby. 250 mln to środki na inwestycje w obiekty sportowe w miastach, w których będą odbywały się zawody. To inwestycja w przyszłość

– podkreślił minister Bortniczuk.

W ramach III Igrzysk Europejskich trwa i planowana jest intensywna kampania promująca Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie, skierowana do szerokiego grona odbiorców nie tylko w Europie.

Mamy szansę pokazać, że Polska to kraj bezpieczny, że warto go odwiedzać, a nasza gościnność i wysoka jakość usług turystycznych zachęcają do tego, żeby wybierać Polskę jako cel wakacyjnych czy weekendowych podróży. Promocja Polski dzięki IE 23 to impuls do rozwoju, na którym wszyscy skorzystamy.

– powiedział wiceminister Gut-Mostowy

W związku z organizacją III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, na obiektach COS-OPO w Zakopanem zostaną przeprowadzone istotne inwestycje finansowane ze środków Ministra Sportu i Turystyki. Średnia Krokiew wyposażona zostanie w trybunę na ok. 1,5 tys. widzów, obiekty sportowe zyskają klimatyzację, a w hali wielofunkcyjnej umieszczonych zostanie 6 ringów bokserskich na potrzeby treningowe reprezentacji bokserskich, startujących w III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. W tym roku rozpocznie się ponadto modernizacja kolei na Wielką Krokiew.

Skoki narciarskie są jedną z dyscyplin sportowych, które odbędą się w naszym kraju w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. W ciągu pierwszych trzech dni konkursy indywidualne odbywać się będą na Średniej Krokwi, gdzie 27 czerwca rywalizować będą kobiety, 28 czerwca – mężczyźni i 29 czerwca – mikst. Następnie rywalizacja przeniesie się na Wielką Krokiew, gdzie 30 czerwca do konkursu podejdą skoczkinie, a 1 lipca skoczkowie. Turniej obsadzony zostanie przez czołowe reprezentacje narodowe, na czele z polską kadrą, która ma stawić się na belce startowej w najsilniejszym składzie.

W konferencji udział wzięli także:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Sebastian Danikiewicz – Dyrektor COS-OPO Zakopane
Marcin Nowak – Prezes Spółki Igrzyska Europejskie
Adam Małysz – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego
Witold Roman – Dyrektor COS.

Skip to content