Sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw polskiej marki odebrał wyróżnienie za zajęcie trzeciego miejsca w rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, przeprowadzonego przez portal waszaturystyka.pl. To już kolejne docenienie działań wiceministra Guta-Mostowego na rzecz rozwoju polskiej turystyki przez członków kapituły tego rankingu.

Ten wyjątkowy czas, w którym żyjemy, wymaga niecodziennych decyzji i współpracy ze wszystkimi środowiskami. Zaszczytne wyróżnienie, za które serdecznie dziękuję, to świadectwo wystawione nie tylko mnie, ale także ekspertom, z którymi wspólnie budujemy odpowiednie warunki do wspierania rozwoju polskiej turystyki. W swoim i ich imieniu dziękuję kapitule za docenienie naszej pracy

– powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

Kapituła doceniła zaangażowanie Andrzeja Guta-Mostowego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w działania pomocowe na rzecz gospodarki turystycznej, m. in. przedłużenie ważności Polskiego Bonu Turystycznego.

W 2022 roku Andrzej Gut-Mostowy zainicjował Program Polskie Uzdrowiska, dzięki któremu bezzwrotne dofinansowanie w wysokości do 5 mln zł otrzymało w sumie 50 gmin uzdrowiskowych w całej Polsce.

Uwadze kapituły nie umknęła także stanowczość decyzji wiceministra Guta-Mostowego w obliczu inwazji rosyjskiej na Ukrainie, określając takimi m.in. domaganie się wraz z polskim Ministerstwem Sportu i Turystyki zakazu udziału Rosji i Białorusi w międzynarodowym sporcie, skuteczne apele o usunięcie Rosji ze Światowej Organizacji Turystycznej.

Listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce – osób, które realnie wywierają największy wpływ na turystykę w Polsce – portal waszaturystyka.pl ogłosił po raz siódmy.

Skip to content